Hogyan tisztítsuk meg a gránit mosogatókat

Hallgassa meg audio verzióban

Fél, hogy elcsúfító foltok jelennek meg a gránit mosogatóján? Fél a hosszú órákig tartó, fáradságos lerakódások súrolásától, amelyek semmivel sem hajlandók lejönni? 4 módszert mutatunk be, hogyan érheti el, hogy a mosogatója minimális erőfeszítéssel évekig élvezhesse hihetetlen szépségét!

 Minden általunk adott tippet több mint 10 éve teszteltünk és beváltak ügyfeleink körében! Már több tízezer ügyfelünknek sikeresen ajánlottuk és ajánljuk ma is.

A gránit mosogatók kecsességük és sérülésállóságuk mellett a könnyű karbantartásukról is híresek. A gránit mosogatók sima felülete nem segíti elő a szennyeződés felhalmozódását és a baktériumok elszaporodását, így rendkívül higiénikusak.

Egy jó minőségű gránit mosogató, hosszú ideig megőrzi sima felületét, ami jelentősen megnöveli a tisztítás kényelmét. Ennek az az oka, hogy nincs szükség kémiai marószerek vagy drótkefék használatára. Ellenkezőleg – a drótkefével vagy éles csiszolóanyagokkal végzett polírozással végzett intenzív súrolás hozzájárulhat a szerkezet károsodásához és növelheti a szennyeződés lerakódására való hajlamát.

Ezért azt javasoljuk, hogy csak SIMA tisztítószereket használjon, például törlőkendőt, puha és kemény szivacsot, rostos kefét, műanyag kefét.

A gránit mosogató foltállósága ellenére, ha hosszú ideig ki van téve mindenféle anyag hatásának, nyomokat hagyhat.

Képzelje el, hogy nyaralni megyünk, és elmosogatás után elfelejtjük feltakarítani a reggelink maradványait a mosogatótálban. Néhány hét múlva visszajövünk, és a mosogatórekesz alját kemény kéreg borítja, amely szinte beleolvadt a mosogató felületébe. Szükségünk lesz kalapácsra és vésőre, hogy megszabaduljunk ettől a kemény maradványtól? Természetesen nem!

Bevált módszereket találtunk erre

Mosogatónk napi ápolása megakadályozza a kemény foltok kialakulását, ami egy kicsit több erőfeszítést igényel. Jó gyakorlat lesz tehát, ha naponta egyszer mossuk ki a mosogatónkat, és kéthetente egyszer vízhatlanítjuk.

Hogyan és mivel kell tisztítani a gránit mosogatót?

4 módszert mutatunk be a mosogató tisztítására és impregnálására. Érdekes módon egyik sem igényel speciális vegyszereket! Mindegyik módszer egyedi, és más típusú szennyeződések eltávolítására szolgál.

1. módszer – Mosogatószer

Egy elterjedt mítosz azt mondja, hogy a gránit mosogató tisztán tartása mindennapos munka. Az igazság azonban az, hogy ez könnyebb, mint gondolnád. Sok tányér vagy edény több házimunkát jelent, mint egy gránit mosogató! A következő módszer a mosogatási maradékok eltávolítására szolgál, és megóvja a mosogatót a kellemetlen szagok megjelenésétől.

Mire van szüksége?

  1. Mosogatószerre
  2. Kemény szivacsra
  3. Folyóvízre
  4. Száraz ruhára

Hogyan néz ki a gyakorlatban?

  1. lépés Vigyen fel egy kis mennyiségű folyadékot egy nedves szivacsra.
  2. lépés Folyadékba áztatott szivaccsal lemossuk a mosogató felületét.
  3. lépés A mosás befejezése után vízzel leöblítjük a szennyeződést a keletkező habbal együtt.
  4. lépés: töröljük le a mosogatónkat egy száraz ruhával, és élvezzük a tiszta mosogatót. Javasoljuk, hogy ezt a módszert profilaktikusan végezze el naponta egyszer, vagy a mosogató minden egyes használata után.

 

2. Módszer – Mosópor vagy tabletta

A gránit mosogató hosszan tartó használata során többször is megfeledkezhetünk a napi higiéniájáról. Az olyan anyagok, mint a kávé vagy a répalé, a vízben lévő vízkővel kombinálva idővel nehezen eltávolítható barna lerakódást okozhatnak a mosogató alján. Ez a jelenség rendkívül ritka, de ügyfeleink időről időre szembesülnek ezzel a problémával. Ez azonban nem ok a pánikra! Van egy egyszerű és nagyon praktikus módja ennek. Mire lesz szükséged ehhez?

 

  1. Mosópor vagy mosogatógép kapszula
  2. Forrásban lévő víz
  3. Keményebb szivacs vagy műanyag kefe

Hogyan néz ki a gyakorlatban?

  1. lépés Zárja el a mosogató lefolyóját.
  2. lépés A szennyezett felületet megszórjuk mosóporral, vagy a mosógéphez, mosogatógéphez való zúzott kapszulát teszünk rá.
  3. lépés.Forraljuk fel forráspontig a vizet, és öntsük a mosogatónk medencéjébe úgy, hogy a teljes szennyezett felületet elmerítse a kapott oldat.
  4. lépés: Hagyjuk a kamrát 6 órán keresztül elárasztott állapotban, és hagyjuk, hogy az oldat beszívódjon a szennyeződés szerkezetébe.
  5. lépés 6 óra elteltével kinyithatjuk a lefolyót, és hagyjuk az oldatot elhagyni a kamrából.
  6. lépés Ezt követően a szennyeződés már nem olyan makacs, és egy műanyag ecsettel vagy egy kis mosogatószeres szivacs kemény oldalával lemoshatjuk.
  7. lépés Öblítsük le vízzel a tál felületét, és élvezzük a tiszta mosogatót.

Annak érdekében, hogy senki ne használja a mosogatót, miközben a főzet folyik, a folyamatot késő este elkezdheti, és a többi lépést másnapra hagyhatja. Ha az összes lépés elvégzése után még mindig van maradék a mosogató alján – ismételje meg ezt az eljárást még egyszer.

III. módszer – Ecet és ruha

Ellentétben azzal, amit gondolnánk, a fehér, köves szennyeződések lemosásához a mosogatóról nem kell mindenféle vegyszerrel fáradságos súrolni. A kemény víz fehér nyomokat hagyhat a mosogató felületén. Ez a kalcium- és vasvegyületek miatt történik, nem csak a gránit mosogatókon.

Van egy egyszerű módszer, amely segít orvosolni a makacs fehér kőfoltokat.

Mire lesz szükséged ehhez?

  •   Ecet
  •   Papírtörlő
  •   Szivacs vagy kendő
  •   Víz

Módszer:

  1. lépés Áztassa be a papírtörlőt ecetbe.
  2. lépés Helyezze az átitatott papírtörlőket a mosogató vízkővel borított felületére.
  3. lépés Várjon 15-20 percet, amíg az üledék feloldódik ecet hatására.
  4. lépés: A megadott idő elteltével távolítsa el az ecettel átitatott törlőkendőket.
  5. lépés: nedvesítsük meg vízzel a szivacsot vagy kendőt, és eltávolítjuk a feloldódott lerakódást.

Az időtartam a mosogatón képződött vízkő mennyiségétől függ. Ha az elvégzett lépések után a folt nem tűnik el – hosszabbítsa meg a várakozási időt, és hagyja, hogy az ecet tovább hatjon a keletkező folton.

4. Impregnálás – étolaj

Először magyarázzuk el, miért kell egyáltalán impregnálni a mosogatót. Ahhoz, hogy gránit mosogatója sokáig élvezhesse hihetetlen kecsességét, érdemes kéthetente egyszer gondoskodni az impregnálásáról. Ezzel az eljárással nem csak a mosogató ragyogása és varázsa fogja lenyűgözni. Lehetővé teszi továbbá, hogy megvédje felületét a különféle típusú szennyeződések idő előtti megjelenésétől, és sokkal könnyebben tisztítható. Sok szó esik a mosogatókhoz speciális vízszigetelő anyagokról.

De az igazság az, hogy a legjobb mosogató vízszigetelő szer mindig kéznél van!

Mivel impregnálhatunk gránit mosogatót?

  • Étolaj
  • Kókuszvaj
  • Ásványi olaj

Hogy néz ki a gyakorlatban?

  1. lépés A mosogatónkat bármilyen módszerrel kimossuk, majd szárítjuk.
  2. lépés Egy rongyot áztatunk a kiválasztott impregnálószerbe, és finoman dörzsöljük be a mosogató felületébe
  3. lépés Körülbelül 20 percig hagyjuk az impregnáló bevonatot a mosogatónkon.
  4. lépés Húsz perc elteltével töröljük le a mosogatónkat egy száraz ruhával, és élvezzük mosogatónk fényét.

Pontosan ugyanezt az eljárást végezzük étolajjal, kókuszvajjal és ásványolajjal. Ezzel az impregnálási módszerrel a mosogató fényesebbé és szebbé válik. A gránit mosogató jó állapotának megőrzése érdekében az ilyen impregnálást hetente vagy kéthetente javasoljuk.

Összegzés

Mint látható, ahelyett, hogy a piacon elérhető maró anyagokat keresnénk, néha jobb, ha azt használjuk, ami kéznél van. A látszattal ellentétben a gránit mosogatók nagyon praktikusan tisztíthatók, és nem igényelnek speciális tisztítószerekre való befektetést, ahogy azt vásárlóink is megerősítették!