AMIKOR A MOSOGATÓ NEM FÉR BE A MUNKAPULTBA
Úgy tűnhet, hogy igazából csak a mosogató szélének kerületét és a tál külső térfogatát kell tudnia.
A gyakorlat azonban azt mutatja, hogy számos egyéb szempontot is figyelembe kell vennünk, mielőtt végleges döntést hozunk a vásárlásáról.
A leggyakoribb hiba a mosogató kiválasztásakor, hogy rosszul számolják ki a teljes területet, amelyet a mosogató alatti szekrényben van.
Szóval mit is lehet elrontani a beszerelésnél?
Mielőtt a mosogatónkat a szekrényhez, vagy a szekrényt a mosogatóhoz illesztjük, meg kell válaszolnunk néhány fontos kérdést:
-
Hogyan illesztjük a mosogatót a szekrényünkhöz?
A lényeg az, hogy a tál belsejének bele kell illeszkednie a szekrénybe.
A legtöbb konyhai szekrény 40 cm, 45 cm, 50 cm, 60 cm és 80 cm méretben készül. A mosogatógyártók ezt tudják, így a termékeik leírásában gyakran lehet olvasni, hogy egy adott mosogató milyen méretű szekrényekbe fér bele. Ahhoz, hogy a munkalapra szerelhető mosogató (vagyis a manapság a legnépszerűbb mosogatótípus) beleférjen egy szekrénybe, a tála(i)nak el kell férnie a szekrény falai között. Más szóval: kamrájának külső szélességének kisebbnek kell lennie, mint a szekrény belső szélessége.
Vásárlás előtt győződjön meg arról, hogy a szekrény polcai lehetővé teszik, hogy a mosogató kamrája szabadon elférjen a szekrényben
-
Mi legyen a mosogató alatt?
Ezután elemeznie kell, mit tervez a mosogató alá. Ha a mosogató alatti szekrénybe egy adott készüléket, például mosogatógépet vagy mosógépet vagy valamilyen tárgyat tervez elhelyezni, mérlegelni kell, hogy a mosogató tartozékai ezt megengedik-e. Azt is érdemes megjegyezni, hogy a leeresztővel ellátott mosogatóknak csak a szekrény alatt kell hely a mosogatótálnak. A lefolyó alatti hely használható például: mosogatógép, szemetes vagy egyéb konyhai tartozéknak
-
Hogyan lesz beépítve a vízvezeték?
A helyzet az, hogy magán a mosogatótálon kívül helyet kell biztosítani a szekrényben a vízvezeték-szerelvények és a mosogató lefolyó számára is.
Beépítésük gyakran arra kényszeríti szekrényünket, hogy szétszereljük és kivágjuk egyes részeit. Ha fejlett fiók- és polcrendszerrel rendelkező szekrényt vásárol, csalódott lehet, amikor azt tapasztalja, hogy a vízvezetékek nem teszik lehetővé azok használatát.
Ezt is érdemes szem előtt tartani, abban az esetben, ha elektromos darálót választunk.
Egy másik fontos dolog a lefolyó rész.
Ha a mosogató lefolyója a szekrényen belül fut, akkor szem előtt kell tartania, hogy a szögének elég nagynak kell lennie ahhoz, hogy a gravitáció lehetővé tegye a szennyvíz lefolyását a lefolyón.
-
A tartozékok nem nyúlnak-e túl a szekrény körvonalán?
A kiegészítők leggyakrabban figyelmen kívül hagyott tételek. Amikor mosogatót épít be a szekrénybe, emlékeznie kell az adagoló helyére. Képzeljen el egy olyan helyzetet, amelyben a mosogatót a szekrénybe helyezi, és a berendezéshez csatlakoztatja. A folyadék- és szappanadagoló felszerelésekor azonban kiderül, hogy az adagolótartály a szekrény falához nehezedik. Így ez a helyzet arra kényszerítheti Önt, hogy visszaküldje az adagolót, és bedugaszolja, kifejezetten ehhez az adagolóhoz fúrt lyukat.
Ez nemcsak időveszteségnek teszi ki a visszaküldéssel járó veszteséget, hanem rontja a mosogató esztétikai megjelenését is.
Életmentő lehet, ha kivágja a szekrény falának egy részét. Így további helyet alakíthat ki az adagoló számára.
Először győződjön meg arról, hogy a szomszédos szekrény vagy fal lehetővé teszi-e ezt.
Mielőtt megvásárolná az adagolót ellenőrizze, hogy a térfogata nem terjed-e túl a szekrény területén.
Összegzés
Megvan az oka annak, hogy miért a mosogatót a legnehezebb beszerelni a konyhában.
Amikor szekrényt választ a mosogatóhoz vagy mosogatót a szekrényhez, elemezze annak működését asztalos, vízvezeték és elektromos szempontból egyaránt.
Itt minden részletet érdemes megfontolni. A látszólag apró dolgok különbséget tehetnek a mosogató és a szekrény között.